ul. Kopernika 84, 81-456 Gdynia   +48 58 714 26 81 lub +48 500 402 102

Molo w Gdyni

Molo w Gdyni

 

Gdynia słynie z licznych atrakcji turystycznych. Do najważniejszych zaliczymy drewniane molo w południowej dzielnicy miasta – Orłowie. Już w 1934 roku powstało pierwsze molo liczące 115 metrów długości. Budowa trwała tylko dwa miesiące przy zastosowaniu prostych technik. Po pięciu latach molo zostało wydłużone do 430 m i pełniło rolę przystani dla statków. Po drugiej wojnie światowej molo zostało zniszczone przez sztorm i skrócono je do 180 metrów długości. Między 2006 a 2007 rokiem dokonano kompleksowej modernizacji mola. W ramach projektu wykonano nową konstrukcję, a pale drewniane wzmocniono o stalowe obręcze. 
 
 
Będąc na molo spostrzeżemy Cypel Redłowski – najbardziej wysuniętą część Kępy Redłowskiej. U podnóża cypla znajdują się: Dom zdrojowy, replika figury Chrystusa, kawiarnia "Domek Żeromskiego" oraz Mini Skansen Rybołówstwa Morskiego. Nieopodal w ciągu lata przez dwa miesiące rozkładana jest Scena Letnia Teatru Miejskiego. A przed samym molem ustawiono ławeczkę z rzeźbą Antoniego Suchanka – malarza, który tuż po wojnie zamieszkał w Gdyni na dzielnicy Orłowie. 
 
W Gdyni można zobaczyć i zwiedzić znacznie więcej niż tylko molo. Wśród atrakcji znajdują się akwarium gdyńskie, muzeum miasta Gdynia, gdyńska torpedownia, muzeum marynarki wojennej, pomorski park naukowo-technologiczny, statek-muzeum Dar Pomorza.
 
Gdynia to ciekawe miasto, które warto odwiedzić. Jeżeli w niedługim czasie planujecie wybrać się do tej nadmorskiej miejscowości to zapewne przeglądacie Wille w Gdyni. Jako właściciele Willa Bryza zadbamy dla Państwa o komfortowe kwatery. Wspólna praca sprawi, że czas spędzony  w Gdyni okaże się idealnym odpoczynkiem.
dar pomorza